10
09 2015
3196

Înregistrarea creanței cu termenul de prescripție expirat, poate fi considerată ca o datorie compromisă pentru entitate?

Potrivit prevederilor art. 31 alin. (1) din CF, se permite deducerea oricărei datorii compromise, conform legislației, dacă această datorie s-a format în cadrul desfășurării activităţii de întreprinzător.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.