16
02 2016
1611

Survine oare obligația achitării accizelor în cazul exportului de mărfuri accizate, în cazul în care repatrierea mijloacelor bănești nu a avut loc?

Conform art. 124 alin. (4) din CF, accizele nu se achită în cazul în care subiectul impunerii exportă mărfuri supuse accizelor în mod independent sau în baza contractului de comision, în cazul existenței documentelor stabilite în art. 125 alin. (4).
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1599 lei

Classic

899 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.