06
11 2013
1954

Agentul economic, subiect al sectorului întreprinderilor mici şi mijlocii, nefiind înregistrat în calitate de plătitor al T.V.A., în luna septembrie curent, a obţinut venit din activitatea investiţională. Venitul dat constituie obiect al impunerii cu 3%, sau nu?

În conformitate cu prevederile art. 541 alin. (1) din Codul fiscal, subiecţi ai impunerii sînt agenţii economici, care nu sînt înregistraţi ca plătitori de T.V.A., cu excepţia gospodăriilor ţărăneşti (de fermier) şi întreprinzătorilor individuali.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.