06
03 2014
2363

Poate oare să fie utilizat în calitate de document, ce confirmă baza valorică, formularul facturii (invoice) elaborat de ÎS „CRIS „Registru” la determinarea creşterii de capital?

În conformitate cu prevederile art. 19 alin. (1) din Legea Contabilităţii, faptele economice se contabilizează în baza documentelor primare şi centralizatoare.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.