06
03 2014
1499

Можно ли использовать в качестве документа, подтверждающего стоимостной базис, форму справки-счета (инвойса), разработанную ГП «ЦГИР ”Registru”» при определении прироста капитала?

В соответствии с предписаниями ч. (1) ст. 19 Закона о бухгалтерском учете, экономические факты учитываются на основе первичных и сводных документов.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.