29
05 2014
3128

Cum urmează a fi deduse cheltuielile ce ţin de delegare în cazul în care în deplasare de serviciu este trimisă o persoană cu care compania a încheiat un contract de prestări servicii? Vor reprezenta acestea sursă de venit impozabilă pentru persoana fizică sau nu?

În conformitate cu prevederile art. 24 alin. (3) din CF, deducerea cheltuielilor de delegaţii, de reprezentanţă, de asigurare a agenţilor economici se permite în limitele stabilite de Guvern.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1999 lei

Classic

1299 lei

Electronic

1299 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.