Întrebări și răspunsuri

10. (8.3.6.3): Arhiva

Este obligat posesorul autovehicului neînmatriculat în Republica Moldova care tranzitează teritoriul ţării, să achite şi o taxă pentru intrare pe teritoriul Republicii Moldova? Nu, dacă autovehicul neînmatriculat în Republica Moldova tranzitează teritoriul ţării, taxa se achită doar pentru tranzitare, nu şi pentru intrare (art. 347 alin. 2 al Codului fiscal).

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

526 vizualizări

Data publicării:

07 Noiembrie /2018 07:49

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon