26
11 2015
657

2. (7.2.1.6) Ce se înţelege prin "normă de extragere a apei"?

Normă de extragere a apei este volumul de apă extras în lipsa contorului, care se stabilește de către organul de stat împuternicit de Guvern (art.299 pct.6) al Codului fiscal).

Arhiva

Ce se înţelege prin «normă de consum a apei»?

Norma de consum a apei este cantitatea de apă necesară pentru desfăşurarea activităţii de întreprinzător şi/sau utilizarea la hidrocentrale (art.299 pct.6) al Codului fiscal).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.