28
11 2014
1409

4. (5.7.1.7) Unde achită impozitul pe bunurile imobiliare persoanele fizice-cetăţeni?

Persoanele fizice-cetăţeni achită impozitul pe bunurile imobiliare integral la bugetele unităţilor administrativ-teritoriale de la locul amplasării obiectelor impunerii (art. 282 alin. (5) din Codul fiscal şi art.4 alin.10 al Legii pentru punerea în aplicare a titlului VI din Codul fiscal nr. 1056-XIV din 16.06.2000).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.