Întrebări și răspunsuri

9. (28.12.12) Cum se impozitează cu TVA serviciile de comercializare a biletelor de călătorie în trafic internațional?

În conformitate cu art.104 lit. a) din Codul fiscal, serviciile de comercializare a biletelor de călătorie în trafic internațional sunt scutite de TVA cu drept de deducere.

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

649 vizualizări

Data publicării:

15 Octombrie /2018 13:43

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon