02
08 2022
308

Activitatea independentă în comerţ în cazul realizării cafelei și ceaiului

Este în drept persoana fizică care vinde ceai și cafea să desfășoare activitate independentă?

 

 Conform art.5 pct. 361) din Codul fiscal (CF) activităţi independente  reprezintă activităţi de comerţ desfăşurate de către o persoană fizică rezidentă doar în mod individual, fără a constitui o formă organizatorico-juridică, în urma desfăşurării cărora se obţine venit.

Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.