Întrebări și răspunsuri

icon Cu privire la documentele confirmative pentru beneficiere de deducere a cheltuielilor de transport suportate

Entitatea a procurat bilete de avion pentru angajații săi care urmează să participe la un atelier de lucru în Slovenia. În baza căror documente vor fi admise la deducere cheltuielile de transport suportate ținând cont de faptul că compania aeriană nu a eliberat factura fiscală? În conformitate cu prevederile art. 19 alin. (1) și (4) din Legea contabilității nr. 113-XVI din 27 aprilie 2007, faptele economice se contabilizează în baza documentelor primare şi centralizatoare. Documentele primare întocmite pe suport de hârtie sau în formă electronică au aceeaşi...

author icon

Daniela Gulea

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 299 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 499 MDL

Comandă acum

1322 vizualizări

Data publicării:

29 Martie /2018 10:39

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon