25
04 2016
1235

Cu privire la aplicarea facilității fiscale, conform art. 103 alin. (1) pct. 29) din CF

Societatea cu răspundere limitată X a fost nou creată cu includerea în capitalul social a activelor materiale pe termen lung. Mai curînd cota în capitalul social, ce a constituit 100%, a fost transmisă contra datoriei altei întreprinderi Y. În acest caz rămîne în vigoare facilitatea fiscală, conform art. 103 alin. (1) pct. 29) din CF, scutirea de T.V.A., dacă s-a schimbat asociatul?

Aspecte, ce ţin de modul de aplicare a scutirii de T.V.A. pentru activele destinate includerii în capitalul social, sunt reglementate de prevederile art. 103 alin. (1) pct. 29) din CF
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.