21
01 2015
1590

Cum se va aplica T.V.A. la comercializarea activelor materiale care au fost procurate cu scutire de T.V.A., fiind incluse în capitalul social?

Potrivit prevederilor art. 93 p. 6) al CF, livrarea de mărfuri, livrarea (prestarea) de servicii, cu excepţia celor scutite de T.V.A., efectuate de către subiectul impozabil în procesul activităţii de întreprinzător reprezintă livrarea impozabilă.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1599 lei

Classic

899 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.