24
07 2013
1908

Entitatea prestează servicii de asistenţă de brokeraj, care constau în identificarea potenţialilor clienţi şi alte servicii legate de încheierea contractelor de asigurare. Serviciile de asistenţă de brokeraj care sunt prestate unui broker de asigurare cad sub incidenţa prevederilor art. 103 alin. (1) pct. 12 lit. g) din Codul fiscal?

Potrivit art. 103 alin. (1) pct. 12) lit. g) din Codul fiscal nr. 1163-XIII din 24.04.1997, se scutesc de T.V.A.: operaţiile de asigurare şi/sau de reasigurare, inclusiv serviciile de intermediere a acestora.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.