21
01 2013
2186

În baza deciziei întreprinderii individuale urmează să achităm fondatorului venitul obținut de întreprindere în anul fiscal 2005. Volumul anual de vînzări al întreprinderii depășește trei milioane de lei, iar numărul mediu scriptic anual de salariați a depășit 9 persoane. Este oare cazul să reținem impozitul pe venit la sursa de plată, conform prevederilor art. 901 alin. (31) din Codul Fiscal?

În conformitate cu prevederile art. 901, alin (31) lit. d) din Codul Fiscal, în vigoare în perioadele fiscale ale anilor 2008-2011 (perioada de aplicare a cotei zero la impozitul pe venit al persoanelor juridice), persoanele specificate în art. 90 alin. (1) din CF erau obligate să reţină
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.