21
01 2013
2208

Întreprinderea realizează lucrări de construcţie pentru Colegiu în cadrul proiectului de asistenţă tehnică şi investiţională, care cad sub incidenţa acordurilor internaţionale. În temeiul art. 104 lit. c1) din Codul fiscal, pentru livrarea de mărfuri şi servicii destinate pentru realizarea proiectelor de asistenţă tehnică şi investiţională se aplică cota zero a T.V.A.. În baza căror documente, furnizorul materialelor de construcţie va aplica cota zero a T.V.A.?

În conformitate cu art. 104 lit. c1) din Codul fiscal cota zero a T.V.A. se aplică la importul şi/sau livrarea pe teritoriul ţării a mărfurilor, serviciilor destinate:
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.