12
10 2015
452

Întru majorarea volumelor producției cu diverși antreprenori, inclusiv patentării, agentul economic a modificat prevederile contractelor încheiate anterior cu titularii patentei de întreprinzător, și anume compensarea tuturor cheltuielilor, precum și cheltuielilor ulterioare suportate de titularii patentei de întreprinzător aferent patentei de întreprinzător. În legătură cu aceasta, este în drept contribuabilul să deducă cheltuielile menționate în scopuri fiscale?

Reamintim, că, în conformitate cu prevederile art. 24 alin. (1) din Codul fiscal, se permite deducerea cheltuielilor ordinare şi necesare, achitate sau suportate de contribuabil pe parcursul anului fiscal, exclusiv în cadrul activităţii de întreprinzător.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.