Întrebări și răspunsuri

icon Privind impozitarea cu TVA la cota zero a unor livrări de energie electrică

Urmează oare a se impozita cu TVA la cota zero livrările de energie electrică pentru bunurile imobiliare cu destinație locativă indiferent de faptul în a cărui gestiune se află bunurile în cauză și cu cine este încheiat contractul de furnizare? Care este regimul fiscal aferent livrărilor de energie electrică cooperativelor de garaje, proprietarilor de garaje, precum și membrilor întovărășirilor pomicole pentru imobilele cu destinație nelocativă? În conformitate cu prevederile art. 2 din Legea nr. 107 din 27 mai 2016 cu privire la energia electrică: c...

author icon

Ion Chitoroagă

Monitorul fiscal FISC.md Nr.34 2016


Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

2452 vizualizări

Data publicării:

26 Decembrie /2016 08:59

Catalogul tematic

T.V.A. | Legislație fiscală

Etichete:

impozitare | TVA | energie electrica | Codul fiscal | livrare

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon