27
06 2016
697

Privind impozitarea cu T.V.A. a valorii comisionului

La livrarea pachetelor turistice, precum și a serviciilor turistice, în valoarea lor este inclusă și valoarea comisionului încasat de întreprindere. Este scutită de T.V.A. valoarea comisionului încasat de întreprindere în cadrul activității turistice?

În conformitate cu prevederile art. 103 alin. (1) pct. 10) din CF, pachetele de servicii turistice sînt scutite de T.V.A. Totodată, în partea ce ține de serviciile ce nu constituie parte a pachetului turistic, comunicăm
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.