Întrebări și răspunsuri

icon Referitor la eliberarea facturii fiscale de către operatorul de telefonie mobilă, în cazul utilizării Pachetului PrePay

Este obligat operatotul de telefonie mobilă să ofere la solicitarea clientului, conform al.3 al art.117 din Codul fiscal, factura fiscală, dacă acesta utilizează pachetul PrePay (contul este suplinit pe măsura necesităţii)? Din p.9 lit.d) al art.117 nu este clar căror pachete se aplică prevederile articolului - abonamentelor sau PrePay. Întrebarea a apărut reeşind din faptul refuzului unui consultant al operatorului de a elibera factura fiscală pe motiv că serviciul PrePay este impersonal. Cartelele de reîncărcare a conturilor reprezintă o mod...

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 299 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 499 MDL

Comandă acum

1242 vizualizări

Data publicării:

07 Decembrie /2017 16:00

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon