Întrebări și răspunsuri

icon Rezidentul - beneficiar de desemnarea procentuală

Rezidentul care are venituri de peste hotare pentru serviciile prestate în RM, poate beneficia de desemnarea procentuală? Ppotrivit art. 152 alin. (3) din Codul fiscal, beneficiarii desemnării procentuale sunt: asociaţiile obşteşti, fundaţiile şi instituţiile private înregistrate în Republica Moldova care desfăşoară activităţi de utilitate publică în conformitate cu art.30 al Legii cu privire la asociaţiile obşteşti, cu condiţia că acestea îşi desfăşoară activitatea timp de cel puţin un an pînă la solicitarea înregistrării în lista menţionată la alin.(4) şi n...

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD" | Întreprinderea de Stat „Fiscservinform”

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 299 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 499 MDL

Comandă acum

1117 vizualizări

Data publicării:

23 Ianuarie /2018 16:43

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon