21
01 2015
2843

Se va considera pauza de cafea, organizată de agentul economic pentru angajații săi, drept facilitate pentru aceștia din care urmează de efectuat rețineri, conform modului general stabilit? Va avea dreptul agentul economic (angajatorul) să deducă în scopuri fiscale cheltuielile suportate pentru organizarea pauzei de cafea, în cazul în care drept document confirmativ al cheltuielilor suportate va servi factura fiscală?

Componența facilităților acordate de patron, care, potrivit art. 18 lit. c) din CF, reprezintă surse de venit impozabile, sînt expuse la art. 19 din CF.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.