Вопросы и ответы

3. (28.6.3.3) Reprezintă obiect al impunerii cu TVA, serviciile legate de asigurări, coasigurare sau reasigurare, acordate de persoane licenţiate în asigurări şi reasigurări, precum şi serviciile de intermediere acordate de brokeri şi/sau agenţii de asigurare?

Potrivit prevederilor art. 103 alin. (1) pct. 12) din Codul fiscal, sunt scutite de TVA fără drept de deducere operaţiile de asigurare şi/sau de reasigurare, inclusiv serviciile de intermediere a acestora

Учреждения:

Государственная Налоговая Служба | Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

1892 просмотры

Дата публикации:

23 Май /2018 10:33

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon