Вопросы и ответы

icon Cu privire la impozitarea venitului unui nerezident pentru serviciile de consultanță contabilă prestate unui rezident prin intermediul internetului

Cum urmează a fi impozitat venitul obținut de către un nerezident pentru serviciile de consultanță contabilă prestate unui rezident, prin intermediul internetului? În conformitate cu art. 70 alin. (1) și (2) din CF, întregul venit al contribuabilului nerezident se împarte în venit obţinut: în Republica Moldova din activităţi de întreprinzător sau din muncă prin contract (acord) de muncă; peste hotarele Republicii Moldova din activităţi de întreprinzător sau din munca prin contract (acord) de muncă. Dacă prezentul capitol nu prevede altfe...

author icon

Даниела Гуля

Учреждения:

Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

1122 просмотры

Дата публикации:

15 Февраль /2017 10:14

Тематика:

Подоходный налог | Налоговое законодательство

Ключевые слова

impozitarea venitului | Codul fiscal | impozit pe venit | consultanță contabilă | nerezident

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon