22
03 2016
2777

Se consideră oare pentru salariații delegați ai entității, ca o facilitate, cuantumul diurnei achitat în folosul salariaților la depășirea termenului de deplasare, stabilit prin pct. 24 din Regulamentul cu privire la delegarea salariaţilor entităţilor din Republica Moldova (HG nr. 10 din 05.01.2012), dacă acesta nu se reduce, dar se achită de către angajator în mărime deplină?

În conformitate cu prevederile art. 19 lit. a) din CF, facilităţile impozabile acordate de patron includ plăţile în favoarea lucrătorului.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.