Documents and comments

icon Încasările în numerar de la GȚ

Este în drept întreprinderea să încaseze de la gospodăria țărănească (persoană fizică) plăți în numerar în sumă ce depășește 10000 de lei, ținând cont de prevederile art. 6 din Legea nr. 845/1992?   Conform art. 6 din Legea nr. 845/1992 cu privire la antreprenoriat și întreprinderi, întreprinderea, în conformitate cu legislația în vigoare, are dreptul: - să efectueze în raport cu întreprinderi plăți în numerar în sumă ce nu depășește 10 000 de lei pentru fiecare tranzacț...

author icon

Evghenia Rusu

author icon

Sandra Dolghii

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

1885 views

The date of publishing:

18 April /2022 08:00

Catalogul tematic

Noutăți | Administrare fiscală

Tags:

GT | achitare in numerar | sanctiune

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon