Legal advice

icon Actul confirmativ pentru efectuarea unei livrări scutite de TVA cu drept de deducere: în original sau în copie?

Prin prisma art.104 lit.c1) din Codul fiscal și Hotărârea Guvernului nr.246/2010, reprezintă copia scrisorii emise pe blancheta oficială de către implementator, prezentată de către cumpărător furnizorului, act confirmativ pentru efectuarea unei livrări scutite de TVA cu drept de deducere?   Potrivit prevederilor art.104 lit.c1) din Codul fiscal, se scutesc de TVA cu drept de deducere importul şi/sau livrarea pe teritoriul țării a mărfurilor, serviciilor destinate: – proiectelor de asistență tehnică, realizate pe teritoriul RM de...

author icon

Daniela Macovei

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

1612 views

The date of publishing:

05 November /2021 08:00

Catalogul tematic

T.V.A. | Noutăți

Tags:

TVA | proiect de finantare | hg nr.246 | scutire de TVA cu drept de deducere | original | copie

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon