Questions and answers

icon Declararea venitului din salariu și ajutorului bănesc acordat de către o asociație obștească

O persoană fizică, pe parcursul anului 2020, a obținut venituri sub formă de salariu și un ajutor bănesc acordat de către o asociație obștească. Urmează a fi declarate veniturile respective de către persoana dată până la 30 aprilie 2021 sau nu? În baza alin. (2) și (4) art. 83 din CF, sunt obligaţi să prezinte declaraţia cu privire la impozitul pe venit pentru anul 2020 (forma CET18) până la 30 aprilie 2021: persoanele fizice (cetăţenii RM, cetăţenii străini, apatrizii, inclusiv membrii societăţilor și acţionarii fondurilor de investiţii) c...

author icon

Petru Griciuc

Monitorul fiscal FISC.md nr. 2(65) 2021


Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

1399 views

The date of publishing:

11 February /2021 08:01

Catalogul tematic

Legislație fiscală | Persoana fizică

Tags:

venit | salarii | ajutor banesc | asociatie obsteasca | persoana fizică

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon