Questions and answers

icon Despre aplicarea cotei zero a TVA

Întreprinderea noastră a încheiat contract cu compania „X” care execută lucrările de construcție în adresa beneficiarilor proiectului de asistență tehnică. Are dreptul întreprinderea, ca subantreprenor al contractorului, să aplice cota zero a TVA pentru lucrările de turnare a betonului prestate acestuia? În conformitate cu prevederile art. 104 lit. c1) din CF, la importul și/sau livrarea pe teritoriul țării a mărfurilor, serviciilor destinate proiectelor de asistență tehnică și proiectelor de asistență investițională, realizate pe teritoriul Republicii Moldova...

author icon

Andrei Nevreanschi

Monitorul fiscal FISC.md Nr.38 2017


Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Guvernul Republicii Moldova | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

2203 views

The date of publishing:

22 June /2017 08:40

Catalogul tematic

T.V.A. | Administrare fiscală | Legislație fiscală | Noutăți fiscale | Declarație TVA

Tags:

cota 0 | TVA | proiect investițional | donatori | Hotarare de Guvern | subiecti

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon