Questions and answers

icon Despre impozitarea burselor acordate persoanelor fizice nerezidente în cadrul învățământului postuniversitar specializat

Urmează a fi impozitate bursele acordate persoanelor fizice nerezidente în cadrul învățământului postuniversitar specializat la instituțiile de învățământ private? Conform art. 20 lit. e) din CF, sunt calificate ca surse de venit neimpozabile bursele elevilor, studenților şi persoanelor aflate la învățământ postuniversitar sau la învățământ postuniversitar specializat la instituțiile de învățământ de stat şi particulare, în conformitate cu legislația cu privire la învățământ, stabilite de aceste instituții de învățământ, precum şi bursele acordate de către organizațiile filantropice,...

author icon

Daniela Gulea

Monitorul fiscal FISC.md Nr.38 2017


Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

2376 views

The date of publishing:

14 June /2017 14:30

Catalogul tematic

Impozitul pe venit | Noutăți | Legislație fiscală

Tags:

burse de studii | venit neimpozabil | tinar specialist | scutire | venit brut | sursă de venit

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon