Questions and answers

icon Despre regimul fiscal pentru ajutorul material achitat în folosul persoanelor fizice angajați ai asociației obștești

Asociația obștească cu prilejul sărbătorii oficiale are intenția să acorde ajutoare materiale persoanelor fizice atât din cadrul asociației cât și persoanelor terțe. Care este regimul fiscal ce urmează să fie aplicat de către asociație aferent plăților îndreptate spre achitare persoanelor fizice? Care sunt consecințele pentru asociația obștească în cazul nerespectării unei din cerințele din art. 52 alin. (2) din CF? În conformitate cu prevederile art. 1 alin. (1) din Legea cu privire la organizațiile obşteşti nr. 837 din 17 mai 1996 (în continuare – Lege), asociația ...

author icon

Marina Cravcenco

Monitorul fiscal FISC.md Nr.40 2017


Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

2192 views

The date of publishing:

20 October /2017 09:15

Catalogul tematic

Impozitul pe venit | Administrare fiscală | Dare de seamă fiscală | Noutăți | Legislație fiscală | Persoana fizică

Tags:

regim fiscal | dare de seamă | persoane fizice | plată | ajutor material

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon