Questions and answers

icon Impozitarea royalty achitat persoanelor fizice cu vârsta de la 60 de ani

Se retine impozit pe venit la sursa de plată de la persoanele fizice în vârstă de 60 ani şi mai mult, care activează în domeniul artei? Deoarece în întrebare nu este specificat, care este sursa de venit a persoanei fizice – salariul, onorariul, comisionul, royalty, din darea în locațiune a bunurilor imobile etc. - în răspuns se va face referire la toate sursele de venit impozabile. În art. 18 din CF sunt specificate sursele de venit impozabile. Astfel, pentru persoanele fizice, care nu practică activitate de întreprinzător, activitate independentă sau a...

author icon

Victoria Rotari

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

2627 views

The date of publishing:

18 May /2018 15:47

Catalogul tematic

Impozitul pe venit | Noutăți | Royalty

Tags:

royalty | persoane | arta | impozit pe venit

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon