Questions and answers

icon Referitor la deducerea cheltuielilor neconfirmate documentar

În cazul în care agentul economic nu poate confirma documentar cheltuielile care au fost suportate, se vor permite acestea în scopuri fiscale spre deducere sau nu? Cum urmează să fie reflectate cheltuielile date în Declarația cu privire la impozitul pe venit (forma VEN12)?   În conformitate cu prevederile art. 24 alin. (10) din CF, se permite deducerea cheltuielilor ordinare şi necesare suportate de contribuabil pe parcursul perioadei fiscale, neconfirmate documentar, în mărime de 0,2% din venitul impo...

author icon

Marina Cravcenco

Monitorul fiscal FISC.md Nr.38 2017


Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

3845 views

The date of publishing:

14 June /2017 10:50

Catalogul tematic

Impozitul pe venit | Noutăți | Legislație fiscală

Tags:

perioada fiscală | cheltuieli | venit impozabil | documente | agent economic

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon