Questions and answers

icon Scutire de taxa pentru poluarea mediului

Trebuie SRL "A" să achite taxa pentru poluarea mediului la momentul vânzării produsului finit pentru ambalajul din plastic procurat de la agenţii economici (producători de ambalaj) de pe teritoriul RM, dacă ei au achitat taxa la importul materiei prime? Conform prevederilor art. 11 alin.(4) lit. din Legea privind plata pentru poluarea mediului nr.1540-XIII din 25.02.1998, sunt prevăzute scutiri de taxa pentru mărfurile care, în procesul utilizării, cauzează poluarea mediului: e) pentru mărfurile autohtone la a căror producere au fost utilizate, î...

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

1548 views

The date of publishing:

12 December /2017 14:57

Domeniu:

Noutăți

Tags:

taxa de poluare | scutire de taxa | poluarea mediului

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon