Questions and answers

icon Va avea oare dreptul la deducerile prevăzute în art. 36 din CF persoana fizică, care este angajată în cadrul unei companii a cărei activitate de bază este realizarea de programe?

În conformitate cu prevederile art. (24) alin. (21) din Legea pentru punerea în aplicare a titlurilor I şi II ale CF, se consideră venit impozabil venitul lunar al cărui mărime nu depăşeşte 2 salarii medii lunare pe economie prognozate pe anul respectiv, pentru angajaţii agenţilor economici a căror activitate de bază este realizarea de programe şi corespunde activităţilor din anexa nr. 1 la Legea citată, dacă sînt întrunite cumulativ condiţiile specificate în articolul nominalizat. Totodată, în conformitate cu prevederile art. 12 pct. 4) din CF, venit impozabil...

author icon

Veronica Vragaleva

Monitorul fiscal FISC.md Nr.20 2014


Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

2835 views

The date of publishing:

10 July /2014 15:02

Catalogul tematic

Impozitul pe venit

Tags:

Codul Fiscal al RM | persoana fizică

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon