Fiscal practice

icon Transmiterea scutirii personale de către angajații IT-parcului

Este în drept angajatul întreprinderii să beneficieze de scutirea personală a soției, în condițiile în care aceasta, înainte de a pleca în concediu de îngrijire a copilului, a fost angajata unui rezident al parcului pentru tehnologia informației? Potrivit prevederilor art. 351 din Codul fiscal (CF), persoanele fizice care, pe parcursul perioadei fiscale, au obţinut venituri impozitate conform cap. 1 titlul X, sunt private de dreptul de a folosi scutirile conform art.33, 34 şi 35 din CF. Respectiv, pentru anul fiscal în care a fost aplicat impozi...

author icon

Daniela Gulea

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

2220 views

The date of publishing:

20 February /2019 16:17

Catalogul tematic

Impozitul pe venit | Noutăți | Persoana fizică | Scutiri pentru persoanele întreținute

Tags:

scutire personala | parc it | rezident | scutirea pentru persoana întreținută | monitorul.fisc.md

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon