Questions and answers

icon Reieşind din contextul întrebării precedente, apare întrebarea dacă persoanele, care au obligaţia de a depune Declaraţia cu privire la disponibilul de mijloace băneşti, pot beneficia suplimentar la suma declarată de diminuarea venitului impozabil estimat cu suma de 500 mii lei?

Nu, deoarece, conform alin. (6) al articolului 226-6 din Codul fiscal, această diminuare este prevăzută doar pentru subiecţii estimării care nu au depus declaraţia conform art. 2267.

author icon

Gheorghe Cojocari

Monitorul fiscal FISC.md Nr.10 2012


Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

2908 views

The date of publishing:

22 May /2013 17:30

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon