Întrebări și răspunsuri

icon Reieşind din contextul întrebării precedente, apare întrebarea dacă persoanele, care au obligaţia de a depune Declaraţia cu privire la disponibilul de mijloace băneşti, pot beneficia suplimentar la suma declarată de diminuarea venitului impozabil estimat cu suma de 500 mii lei?

Nu, deoarece, conform alin. (6) al articolului 226-6 din Codul fiscal, această diminuare este prevăzută doar pentru subiecţii estimării care nu au depus declaraţia conform art. 2267.

author icon

Gheorghe Cojocari

Monitorul fiscal FISC.md Nr.10 2012


Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

2872 vizualizări

Data publicării:

22 Mai /2013 17:30

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon