Compania agricolă internațională „Agrimatco” angajează director financiar

Compania agricolă internațională „Agrimatco” cu sedii în peste 50 de țări.

Postul vacant se deschide în legătură cu extinderea  Departamentului Financiar

Î.C.S.  „Agrimatco-Service” S.R.L.  vă oferă un post de muncă respectabil – Director financiar!!!

Compania „Agrimatco”  este  singura companie de distribuție în domeniul agricol, ce activează peste 85 ani pe piața internațională și un sfert de secol pe piața locală.

Misiunea noastră este păstrarea și consolidarea poziției de furnizor de calitate pe piața agricolă, cu angajamentul nobil față de agricultură  de a avea un rol major în lanțul alimentar care deservește fermierii prin transferul tehnologiilor inovatoare de la cercetare la fermier.

În compania noastră veți beneficia de:

  • angajare oficială în câmpul muncii;
  • oficiu confortabil;
  • salariu (foarte bun!);
  • întregul pachet social;
  • zi lucrătoare de 8 ore, de luni până vineri;
  • concediu anual flexibil;
  • compensarea pachetului de telefonie mobilă;
  • cursuri de perfecționare achitate de companie;
  • un mediu prietenos de lucru cu o echipă multidisciplinară;
  • susținerea ideilor inovatoare.

Sarcini și responsabilități:

  • asigurarea managementului financiar și prezentarea informațiilor exacte și în termen;
  • oferirea  suportului  în luarea deciziilor în afaceri și strategice;
  • dirijarea și conducerea utilizând toate metodele de planificare financiară și evidență contabilă;
  • efectuarea analizei financiare, întocmirea rapoartelor;
  • managementul fiscal, managementul riscurilor, activelor companiei, asigurările, relațiile cu băncile și credit-controlul;
  • supravegherea sistemelor financiare curente, inclusiv monitorizarea fluxului de numerar,  facturare, servicii bancare;
  • gestionarea practicilor de audit extern și intern;
  • asigurarea comunicării eficiente cu personalul contabil și coordonarea activității din cadrul Departamentului Financiar;
  • gestionarea personalului contabil în conformitate cu politicile și procedurile companiei și oferirea suportului în furnizarea de servicii;
  • monitorizarea proceselor de vămuire a produselor importate,  stabilirea prețurilor produselor și distribuția către toate subdiviziunile companiei;
  • monitorizarea  și gestionarea contractelor, veniturilor  și plăților către furnizorii locali și străini.

Prin urmare, dacă dispuneți de:

  • licență în Contabilitate sau Finanțe;
  • 7 ani de experiență în contabilitate și analiză financiară, cu minim 3 ani experiență la nivel superior în management și control financiar;
  • certificat profesional (este un avantaj);
  • cunoașterea solidă a limbilor: română, rusă, engleză;
  • nivel sporit de integritate, entuziasm și determinare;
  • abilități excelente de comunicare, atât verbală, cât și scrisă;
  • experiență vastă în toate funcțiile contabile;
  • experiență în elaborarea de bugete, strategie financiară și planificare;
  • abilități și experiență de utilizare a calculatorului (MS Word, Excel etc.);
  • cunoștințe excelente de calculator și analiză de foi de calcul;
  • sunteți o persoană organizată, atentă la detalii și cu abilități manageriale,

Vă așteptăm cu drag în echipa noastră!

Vă rugăm să expediați CV-ul la adresa: angela.drutsa@agrimatco-eu.com

Telefon: +373 69331275

Etichete:

post vacant

director

18 Ianuarie /2023

icon
icon
icon