Meal tickets

icon Legalitatea acordării tichetelor de masă în cazul cumulului de funcții

Poate angajatorul să acorde tichete de masă angajaților prin cumulul de funcții, în cazul în care salariatul scrie o declarație pe propria răspundere că la locul de muncă de bază nu beneficiază de tichete de masă?   Conform art. 3 alin. (1) din Legea nr. 166/2017 cu privire la tichetele de masă, angajatorul este în drept să acorde salariaților o alocație individuală de hrană, sub forma tichetelor de masă, achitând integral operatorului valoarea nominală a acestora, plata pentru emiterea şi gestionarea tichete...

author icon

Marina Rotaru

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

652 views

The date of publishing:

29 December /2023 08:02

Domeniu:

Tichet de masă

Tags:

tichetele de masă

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon