Panorama
Polonia ar putea vinde acţiuni la firmele de stat
Guvernul Poloniei ar putea vinde participaţii la companiile de stat în acest an pentru a-şi finanţa vehiculul de investiţii PIR şi BGK, singura instituţie financiară poloneză controlată de stat, specializată pe dezvoltarea infrastructurii, a anunţat ministrul adjunct al Trezoreriei, Wojciech Kowalczyk, citat de The Warsaw Voice.pl.
La începutul acestei luni, guvernul îşi anunţa intenţia de a spori forţa investiţională a BGK cu câteva miliarde de zloţi în acest an pentru a accelera proiectele în care este implicată aceasta.
via | :
1554 views
The date of publishing:
28 May /2015 10:56
Catalogul tematic
Noutăți
Tags:
Polonia | actiuni | firme | Guvern
0 comments
New account
Repeat password *
Sign in
Sign in can be to do with e-mail adresss or login
E-mail/Login *
Password *