Questions and answers

9. (28.12.12) Cum se impozitează cu TVA serviciile de comercializare a biletelor de călătorie în trafic internațional?

În conformitate cu art.104 lit. a) din Codul fiscal, serviciile de comercializare a biletelor de călătorie în trafic internațional sunt scutite de TVA cu drept de deducere.

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

957 views

The date of publishing:

15 October /2018 13:43

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon