Вопросы и ответы

9. (28.12.12) Cum se impozitează cu TVA serviciile de comercializare a biletelor de călătorie în trafic internațional?

În conformitate cu art.104 lit. a) din Codul fiscal, serviciile de comercializare a biletelor de călătorie în trafic internațional sunt scutite de TVA cu drept de deducere.

Учреждения:

Государственная Налоговая Служба | Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

994 просмотры

Дата публикации:

15 Октябрь /2018 13:43

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon