Questions and answers

icon Privind folosirea scutirii de TVA

Firma noastră prestează servicii legate de operațiunile de acordare de licențe și obiecte referitoare la dreptul de autor. Putem folosi scutirea de TVA la această livrare în anul 2017? Începând cu 1 ianuarie 2017, prin Legea nr. 280 din 16 decembrie 2016 cu privire la modificarea și completarea unor acte legislative, prevederile stipulate la art. 103 alin. (1) pct. 7) din CF au fost abrogate. Astfel, începând cu 1 ianuarie 2017, la importul și prestarea serviciilor legate de operațiunile de acordare de licențe și eliberare de brevete (cu excepția celor d...

author icon

Andrei Nevreanschi

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon This article is intended only for subscribed users. For subscribe you need to select the subscription

I am subscriber
image

Premium Subscription

2 499 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

1 599 MDL

Order now
image

Electronic subscrisption

799 MDL

Order now

1614 views

The date of publishing:

10 February /2017 14:59

Domeniu:

T.V.A.

Tags:

firma | scutire | TVA | Codul fiscal | livrare | prestarea serviciilor

0 comments

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon