Вопросы и ответы

icon Privind folosirea scutirii de TVA

Firma noastră prestează servicii legate de operațiunile de acordare de licențe și obiecte referitoare la dreptul de autor. Putem folosi scutirea de TVA la această livrare în anul 2017? Începând cu 1 ianuarie 2017, prin Legea nr. 280 din 16 decembrie 2016 cu privire la modificarea și completarea unor acte legislative, prevederile stipulate la art. 103 alin. (1) pct. 7) din CF au fost abrogate. Astfel, începând cu 1 ianuarie 2017, la importul și prestarea serviciilor legate de operațiunile de acordare de licențe și eliberare de brevete (cu excepția celor d...

author icon

Андрей Неврянски

Учреждения:

Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

1604 просмотры

Дата публикации:

10 Февраль /2017 14:59

Тематика:

НДС

Ключевые слова

firma | scutire | TVA | Codul fiscal | livrare | prestarea serviciilor

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon