Întrebări și răspunsuri

icon Privind folosirea scutirii de TVA

Firma noastră prestează servicii legate de operațiunile de acordare de licențe și obiecte referitoare la dreptul de autor. Putem folosi scutirea de TVA la această livrare în anul 2017? Începând cu 1 ianuarie 2017, prin Legea nr. 280 din 16 decembrie 2016 cu privire la modificarea și completarea unor acte legislative, prevederile stipulate la art. 103 alin. (1) pct. 7) din CF au fost abrogate. Astfel, începând cu 1 ianuarie 2017, la importul și prestarea serviciilor legate de operațiunile de acordare de licențe și eliberare de brevete (cu excepția celor d...

author icon

Andrei Nevreanschi

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 299 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 499 MDL

Comandă acum

1416 vizualizări

Data publicării:

10 Februarie /2017 14:59

Domeniu:

T.V.A.

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon