14
02 2014
1355

4. (28.13.1) Există regimuri fiscale speciale pentru livrările de mărfuri, servicii în interiorul zonelor economice libere?

Potrivit art.95 alin.(2) lit.a) din Codul fiscal, livrarea mărfurilor, serviciilor efectuată în interiorul zonei economice libere sau în cadrul regimului de antrepozit vamal nu constituie obiect impozabil cu TVA. [Modificare în Baza generalizată a practicii fiscale în temeiul Legea pentru modificarea şi completarea unor acte legislative nr. 324 din 23.12.2013, publicată în Monitorul Oficial nr.320-321/871 din 31.12.2013]

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.