09
07 2014
1994

Apare oare necesitatea reţinerii impozitului pe venit din plăţile îndreptate în favoarea persoanei fizice – rezidente a Republicii Ungare, în cazul în care acesta a furnizat servicii de training în cadrul unui contract de prestări servicii pe parcursul unei săptămîni pe teritoriul Republicii Moldova?

Totodată, în conformitate cu prevederile art. 4 alin. (1) din CF, dacă un tratat internaţional care reglementează impozitarea sau include norme ce reglementează impozitarea, la care Republica Moldova este parte, stipulează alte reguli şi prevederi decît cele prevăzute de legislaţia fiscală, se aplică regulile şi prevederile tratatului internaţional.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1999 lei

Classic

1299 lei

Electronic

1299 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.