24
07 2013
2725

De către întreprindere se casează un mijloc fix, în contextul de al înlocui cu unul mai performant. Aferent valorii de bilanţ a mijlocului fix care se casează apare obligaţia de calculare a T.V.A.? Cum se va reflecta în Declaraţia privind T.V.A. (forma TVA12) operaţiunea de casare a mijloacelor fixe?

În conformitate cu art. 95 alin. (1) din Codul Fiscal, obiecte impozabile constituie
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.